Lapse elu esimestel kuudel tuleks eelistada spetsiaalset beebivoodit, kus vastsündinu tunneb end turvalise ja kaitstuna. Soovitame paigutada beebi voodi vanemate magamistuppa, võimalikult ema-isa voodi lähedale. Sellel etapil on kõige turvalisem ja kasulikum, kui beebi magab vanemate toas. Kui beebi magab ema kõrval ja ema saab teda kogu aeg näha, magab ka ema tegelikult paremini ja muretumalt. Samuti on asjade selline korraldus mugavam juhul, kui laps ärkab öösel mitu korda ja ema peab teda rinnaga toitma. Vanemate lähedal magades võtab beebi nagu iseenesest omaks nende bioloogilised rütmid. Samuti harjub ta paremini teiste inimestega ning tugevneb side beebi ja tema vanemate vahel. Pealegi on hiljutised uuringud näidanud, et üksteise lähedal (kuid mitte samas voodis) magamine vähendab imiku äkksurma sündroomi ehk hällisurma riski.
Samamoodi mõjub rõngasluti kasutamine une ajal. Igal juhul soovitame, et sa ei võtaks beebit oma voodisse magama, sest see võib olla talle ohtlik. Lapse turvalise une huvides pea meeles, et beebi peaks magama selili ja kõval madratsil. Tema voodis ei peaks olema pakse ega pehmeid tekke ega suuri patju, samuti ei peaks ta olema liiga paksult riides. Kui esimesed elukuud on selja taga, võib beebi tasapisi hakata magama oma toas, vanematest eemal.

Turvaline uni

Imiku äkksurma sündroom ja teised unega seotud imikusurmad: soovitused imikutele turvalisemagamiskeskkonna loomiseks – Imiku äkksurma sündroomi töörühm, Pediatrics 2011